Dekorasyonda Tablonun Önemi

Dekorasyonda Tablonun Önemi

Tablonun dekorasyona katkısı, oda büyüklüğünden odanın içeri giren kişiye verdiği hisse kadar pek çok alanda kendini göstermektedir. Doğru renk seçimi ile soğuk tonlarda mobilyalara sahip bir oda, sıcak bir his uyandırabilir. Ayrıca dekorasyonda tablo, odanın büyüklüğünü etkilemesi amacıyla da kullanılır. Küçük odalarda kullanılan tablolar ile büyük odaların tabloları aynı olmayacaktır.Biz de A Kalite ailesi olarak, yıllardır odalarınıza yakışacak en güzel tablolarla sizlerle buluşuyoruz!

Dekorasyonda Tablo Rengi: Uygun Renklerle Sıcaklık Katın!

Tabloda uygun renklerin kullanımı, odanıza getirecek renk uyumunu etkiler. Tablonun renklerini seçerken, odanızda kullandığınız ağırlıklı rengi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ağırlıklı renginiz kırmızı gibi sıcak bir renkse, baskın mobilyalardan oluşan bir dekorasyona imza atmışsanız, tablonuzu gri gibi daha sakin renklerde seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra odanızın renkleri ile zıtlık oluşturacak tablolar seçmek, dar odalarda ferahlık sağlayabilir.

Tablo rengini seçerken odanızın tarzını da göz önünde  bulundurmalısınız. Oda tarzı klasik, modern, retro ya da Avrupai olabilir. Bu durumda kullanacağınız tablonun renkleri de bu özelliklere sahip olmalıdır. Klasik kullanımlı odalarda genellikle geleneksel motiflere sahip ya da yağlı boya çiçek motifli tablolar kullanılabilir. Firmamızın satışa sunduğu en güzel yağlı boya ve kanvas tablolarla odalarınızı renklendirebilirsiniz.

Eğer odanızda kullandığınız renkler ahşap, krem gibi doğala yakın renkler ise, tablolarınızda da dinlendirici renk ve tarzlara yer verebilirsiniz. Bu odalarda soyut tabloların kullanımı daha kusursuz sonuç vermektedir. Ancak odanızda stil açısından daha sert bir üslup belirlemişseniz, modern çizgilere daha fazla yer vermişseniz, kullanacağınız tablo da bunlarla uyumlu olarak sert çizgilere ve koyu renklere sahip olmalıdır.

Dekorasyonda Tablo Boyutu: Odanıza Uygun Tablo Seçin!

Oda büyüklüğüne göre tablo seçimi, oda ile aynı oranda büyüklüğe sahip tabloları kullanma şeklinde olmalıdır. Tablo, odanın duruşuna göre şekil almalıdır. Tablo asma işlemi oda büyükse büyük tablo, oda küçükse küçük tablo seçilerek yapılır. Bunun yanında tablonun kullanılacağı duvar, odanın yıldız duvarı olmalıdır. Odada en büyük mobilyanın bulunduğu duvara tablo asılmalıdır. Bu şekilde tablo, odada dikkat çeken bir materyal halini alır. Ayrıca dekorasyonda tablo, tarzınızı yansıtabileceğiniz en güzel alanlar arasındadır. En büyük duvara asacağınız tablo ile kendinizden bir parça kattığınız odanızı daha geniş gösterebilirsiniz. Dar odalarda geniş tablo kullanılması, odanın salaş görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle eğer toplu ve ferah görünüm istiyorsanız, odanıza göre tablo seçmelisiniz. Firma olarak her odaya uygun tablo seçenekleri ile sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız.

 

Dekorasyonda Tablo Kontrastı: Odanızı Isıtın!

Odanızdaki tabloda kontrast, oda türüne göre tablo seçimi ve tablonun odaya uyum sağlamasını kapsar. Seçeceğiniz tablonun odaya etkisi, mobilyaların renginden dizilişine kadar pek çok değişkene bağlıdır. Modern mobilyaların kullanıldığı odalarda sert çizgileri olan tablolar kullanılırken, daha doğal ve sakin renklerle dizayn edilmiş odalarda yumuşak ve soyut tablolar tercih edilir. Bu nedenle sitemizde bulunan tablo türlerini iyi incelemeli, odanıza en uygun tabloyu seçmelisiniz.

 

Dekorasyonlarda Tablo Nerelerde Kullanılabilir?

Tablo kullanılabilecek odalar,  evin tüm odalarıdır. Her yerde tablo kullanılabilir. Ancak her kullanımda tablo seçenekleri farklılık göstermelidir. Dekorasyonda tablo kullanımı için seçilecek tabloların, odanın kullanımına uygun olması gerekmektedir. Koridorlarda kullanılan tablolar daha çok dikey ve aydınlatmalı olmalıdır. Odalarda kullanılan tablo ise odanın tarzını yansıtmalıdır. Çocuk ve bebek odası tabloları, odaya sakinlik kazandıracak ve çocuk ruhunu yansıtacak neşeyi taşımalıdır. En güzel tablo seçenekleri için https://www.elitticaret.net/  linkini ziyaret edebilirsiniz. 

Etiketler: dekorasyonda tablonun önemi,tablo dekorasyonu,tablo

WhatsApp
//