Modern Sürrealist Tablolar

Sürrealizm denildiğide akla ilk gelen isim Salvador Dali’dir. Dali’nin eserlerindeki hayal dünyasının büyüleyiciliğini bilmeyen yoktur. Belleğin Azmi ve Uyku adlı tabloları ile bilinen Dali’nin sürrealist eserlerine göz atmadan önce Sürrelizm’e değinmekte fayda var.

GERÇEKÜSTÜCÜLÜĞÜN DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ

Sürrealizm, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’da ortaya çıkan sanatsal bir akımdır. Sürrealizm’de nesneler düşsel olarak ortaya konulur. Bilinçaltı ve rüyaların, gerçek dünya ile birleştirilerek oraya konulduğu eserlerde genellikle zıtlıklar kullanılarak özel bir kompozisyon elde edilmeye çalışılır. Eğer sürrealist tablo ne demek derseniz özetle içinde bulunduğunuz bir rüyanın resmedilmesi diyebiliriz. Çünkü sürrealist tablolarda gerçekliği aramak yalnızca imgelerin anlamlarını keşfetmek ile mümkündür.

 

Bu alanda bilinen en önemli eserleri Salvador Dali, René Magriette, Max Ernst, Joan Miro gibi isimler vermiştir. Günümüzde halen etkilerini sürdüren sürrealizmin resmedildiği tablolar büyük rağbet görmektedir. Rüya alemini gözler önüne seren eserler olduklarından modernliklerini hiçbir zaman yitirmemektedirler.

KİŞİSEL TERCİHİNİZİ YAPIN, HAYAL DÜNYANIZI YANSITIN

Soft ve uçuk tonların tercih edildiği, simetrik dekorasyonların bulunduğu ortamlarda sürrealist yağlı boya tablolar başarılı bir kontrast yakalanabilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca kişisel odalarınız için tercih edebileceğiniz sürreal tablolar sizin hayal dünyanızı yansıtan bir görsel oluşturabilir. Odanın konsepti ve renk tonları ile bütünleşik bir sürreal tablo tercihi iç dünyanızı imgeler ile ifade etmenizde yardımcı olabilir.

ŞARKI SÖYLEYEN BALONLAR VE DANS EDEN KUKULETALAR!

Bulutlara uzanan merdivenler, yıldızların arasında süzülen gemiler, eriyen saatler, gökyüzüne açılan kapılar, pencerelerden bakan canavarlar ve hayal dünyasına ait daha bir çok figürü sürrealist tablolarda görebilirsiniz. Hatta eğer dikkatli bakarsanız ağaçlardan açılan pencereleri bile görebilirsiniz!

YOLCULUĞA HAZIR OLUN!

Daha önce hiçbir yerde bir arada göremeyeceğiniz nesneler bu tarz tablolarda karşımıza çıkarak bizi başka bir dünyaya sürüklemektedir.

olarak, çok sayıda sürrealist tablo çeşidini müşterilerimize sunmaktayız. İstediğiniz kanvas baskı tabloyu seçin, ücretsiz kargo imkanıyla anında size ulaştıralım. Ödemenizi ister online olarak, isterseniz kapıda gerçekleştirebilirsiniz.

Tablo modellerimizi tek parça yatay/ dikey, kare veya panaroma olarak seçebilir arzuladığınız ölçü seçeneğini tercih ederek çok kısa sürede sahip olabilirsiniz.

WhatsApp
//