Paspartu Nedir?

Paspartu Nedir?

Paspartu nedir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Paspartu,küçük boyutlu bir görselin,büyük boyutlu bir materyalden ortasında açılan boşluğa yerleştirilerek,görselde derinlik hissi vermek,vurgulamak ve de güzelleştirmek için yapılan çerçeleve yöntemidir. Bir başka deyişle,paspartu çerçeve ile orjinal eser arasındaki ön çerçevedir diyebiliriz.

Paspartu Yapmak Kolay Mıdır ?

Paspartu yapmak,tamamen elimizde bulunan malzemelere göre değişse de kolay bir yöntem diyebiliriz fakat daha profesyonel örnekler için hemen sitemizden modellere bakarak alışveriş yapabilirsiniz.

Kolay Paspartu Yapımı

Bazı resim veya sergilere katıldığımız zaman bizlerden çalışmamızı,paspartulu bir şekilde yollamamız istenilebilir. Çerçeve olarak, siz değerli okurlarımıza,kolay paspartu yapımı nasıl olur,paspartu nasıl yapılır,evde paspartu yapımı olur mu bu başlıklara hızlıca değinmek istedik.

Paspartu Yapmak İçin Malzemeler Nelerdir ?

Paspartu yapmak için kullanılacak malzemeler,arka fon için karton,resmimiz,cetvel,yapıştırıcı,makas ve kalemdir.Evde paspartu yapmak oldukça kolay bir işlemdir fakat daha profesyonel çözümler istiyorsanız,hemen sitemizden paspartu çerçeve modellerimize bakabilirsiniz.

Paspartu Nasıl Yapılır ?

Paspartu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız gelin hep beraber kolay paspartu nasıl yapılır bakalım.

İlk olarak, kartonumuz ile görselimiz arasındaki mesafe ayarlanır.Yaklaşık olarak 5 cm kenarlardan ideal diyebiliriz. Eğer alt tarafına etiket yapıştıracak ya da adınızı vurgulayacaksanız buradaki alan daha fazla olabilir.Kenarlardan, 5 cm e gelecek şekilde ayarlamalar yapıldıktan sonra,cetvel yardımı ile noktalar belirlenir tüm kenarlar için.Daha sonra fonumuz üzerine görselimiz yerleştirilir ve sabit kalması için köşe tarafına yapıştırıcı uygulayabilirsiniz.

Resmimiz yapıştırıldıktan sonra,karton tarafında ölçüm sonrası fazlalıkları makas yardımı ile kesebilirsiniz daha sonra görselimiz ile fonumuz arasında kalan diğer köşeleri de yapıştırabiliriz.Yapıştırıcı uygularken leke olmaması için, sıvı olmayan yapıştırıcıları tercih edebilirsiniz.

Çerçeve Paspartu Nedir ?

Çerçeve passpartu,görselden sonra bir boşluk oluşturularak,görsellerimizi daha vurgulu ve daha belirgin hale getirmek için,çerçeveleme yöntemlerinden birisidir. Eğer siz de yapmış olduğunuz görsel çalışmalar için,profesyonel destek almak istiyorsanız, sitemizi ziyaret ederek,en kaliteli ve en profesyonel çerçeveleri uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

Paspartulu Karton Ne Demek ?

karton daha önceden ayarlanmış,resim çerçeveleme işleminde kullanılan ağır,kağıt bazlı bir karton malzemedir diyebiliriz.

WhatsApp
//