Tablo Modelleri Ve Fiyatları

Salon dekorasyonu için tamamlayıcı unsur tablolardır. Tabloların daha dikkat çekmesini sağlamak istiyorsanız eğer tablo aydınlatmalarıyla kullanmanız daha yararlı olacaktır. Böylelikle salon daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Tablo almak istiyor ancak nasıl tablo alacağınıza karar veremiyorsanız öncelikle tabloyu asacağınız odanın tarzını iyi bilmeniz gerekmektedir. Eğer odanın tarzını iyi belirlersek odaya asacağımız tabloları da bunu uygun olarak seçebiliriz. Klasik bir odaya sahipseniz kullanacağınız tablo daha çok modern tarzda olmalıdır. Eğer tabloyu büyük bir alanda kullanacaksanız geniş çerçeveli tablolar kullanmalısınız. Mesela toprak renklerinin hâkim olduğu bir salonunuz varsa kullanacağınız tablolarda canlı renklerin hâkim olduğu yağlı boyalı bir manzara resmi veya ağaç portrelerini kullanabilirsiniz.

 

SALONUN VAZGEÇİLMEZ AKSESUARI

Salon için duvar tablosu olarak manzara resimleri ideal bir seçimdir. Mesela yağlı boyalı bir portre almak istiyorsanız modern ya da soyut tabloları tercih edebilirsiniz. Salonunuzun duvarına astığınız tablolarda mutlaka tablo aydınlatması kullanmalısınız. Tablonun değerini arttırmak ve insanların o tabloyu hissetmesini sağlamak için aydınlatma çok önemlidir. Renkli salonlarda sakin tablolar, Sakin evlerde ise renkli tablolar hâkim olmalıdır. Ancak Pastel renklerin hâkim olduğu evlerde, pastel renk tablolarda güzel durmaktadır. Eğer avangart bir salona yada odaya sahipseniz tablolarınız kalın, gösterişli çerçeveli gösterişli tablolar tercih edilmelidir. Karmaşık salonlarda, karmaşık tablolardan kaçınılmalıdır. Yağlı boya, Kabartmalı portreler, kanvas tablolar da tercih edilebilir. Kanvas tablolara aile resimlerinizi bastırabilirsiniz. Ancak bu tarz tablolar çocuk ve yatak odaları için daha uygundur. Eğer sizde aile resimleriniz bir duvarda yer alsın istiyorsanız, kanvas tablolara resimlerinizi bastırabilir ve odanıza asabilirsiniz.

SALON İÇİN TABLO FİYAT ARALIĞI NEDİR?

Kanvas tablo yaptırmak isterseniz ortalama olarak 50 TL ile 100 TL arasındadır. Yağlı boya tablolar ise büyüklüklerine, çerçevesine, çerçeve kalınlığına göre değişmektedir. Ama yağlı boyalı tabloyu salonunuza ortalama olarak 50 TL ile 80 TL arasında para ödeyerek sahip olabilirsiniz. Eğer sizde tablo almak istiyorsanız fiyatlara ayrıntılı olarak bir bakmanızı tavsiye ederim.

WhatsApp
//